ul. Pabianicka 119/131, 93-490 Łódź
tel. + 48 609 407 470 mail: biuro@asf.net.pl

ASF partnerem wyjazdu edukacyjnego CNG do Niemiec

ASF partnerem wyjazdu edukacyjnego CNG do Niemiec
– nauczanie o Metanie Wyścig VW Scirocco R-CUP oraz zwiedzanie fabryki zbiorników kompozytowych CNG firmy xperion Energy & Environment

2014.05.05, ASF

Nauczanie o Metanie to akcja edukacyjna organizowana przez Portal cng.auto.pl. Jej celem jest szerzenie wiedzy teoretycznej oraz praktycznej na temat wykorzystania gazu ziemnego do zasilania pojazdów. Najbliższym działaniem w ramach niniejszego projektu będzie wyjazd edukacyjny CNG do Niemiec. Grupa studentów uczelni wyższych oraz dziennikarze będą mieli niepowtarzalną możliwość zwiedzenia innowacyjnej fabryki zbiorników kompozytowych Xperion oraz przyjrzenia się wykorzystaniu metanu w wyścigach samochodowych VW Scirocco R-CUP. ASF jest sponsorem niniejszego wyjazdu.

Portal cng.auto.pl, organizator wyjazdu, jako jedno ze swoich kluczowych zadań identyfikuje potrzebę edukacji w zakresie wykorzystania metanu do zasilania pojazdów. W tym celu została powołana akcja „Nauczanie o Metanie”, która jest realizowana przez rozmaite działania. Najnowszą odsłoną akcji jest specjalny „Wyjazd edukacyjny CNG do Niemiec”.

Uczestnicy wyjazdu poznają najnowsze rozwiązania w zakresie magazynowania gazu ziemnego oraz zastosowania CNG w sportach motorowych. Najważniejsze jednak, że będą mieli niepowtarzalną możliwość zapoznać się z tymi rozwiązaniami w praktyce. Organizacjami goszczącymi załogę cng.auto.pl są firmy xperion oraz Gazprom Germania.

ASF, jako wiodący sprzedawca kompresorów CNG w Polsce wychodzi naprzeciw potrzebie szerzenia wiedzy na temat wykorzystania metanu do zasilania pojazdów. W związku z tym, firma ASF jest Partnerem i Sponsorem tego niepowtarzalnego wydarzenia.
VW_Scirocco_R-CUP_CNG