ul. Pabianicka 119/131, 93-490 Łódź
tel. + 48 609 407 470 mail: biuro@asf.net.pl

ASF rozwiązania do tankowania CNG. Sprężarka Coltri MCH5 CNG idealna dla małej floty pojazdów

ASF rozwiązania do tankowania CNG. Sprężarka Coltri MCH5 CNG idealna dla małej floty pojazdów

Doskonała w roli przydomowej stacji tankowania CNG. Niezastąpiona przy malej firmie dzięki dużej wydajności i szybkiemu tankowaniu!
Na polskim rynku systematycznie rośnie oferta kompresorów CNG, które pozwalają zatankować małą flotę pojazdów. Są to zazwyczaj urządzenia o wydajności do 5 m3 na godzinę, dzięki którym możliwe jest zatankowanie małej floty pojazdów (nawet 3–4 samochody) przy garażu, domu lub małej firmie. Jednym z najbardziej popularnych kompresorów tego rodzaju, dostępnym u ASF, jest sprężarka CNG marki Coltri – MCH5 CNG. To niezawodne urządzenie do tankowania pojazdów CNG cechuje się niezwykle niskimi kosztami eksploatacji oraz cichą i bezawaryjną pracą silnika.
Kompresor Coltri MCH5 CNG to przede wszystkim kompromisowe rozwiązanie między niską ceną urządzenia a możliwościami tankowania ekologicznych aut na gaz ziemny. Wydajność tego włoskiego kompresora to 5 m3 na godzinę, co plasuje urządzenie wśród sprężarek o najmniejszej wydajności.

Według oficjalnego Dystrybutora urządzeń marki Coltri w Polsce, firmy ASF z Łodzi, czas tankowania pustych zbiorników do pełna kompresorem MCH 5 CNG wynosi odpowiednio:
Volvo S60 – 3,5 godz.
Opel Combo B – ok. 4 godz.
Opel Zafira Tourer – ok 5,5 godz.

Prosta i bezproblemowa obsługa, nie wymagająca specjalnych pozwoleń

Firma Coltri przygotowała kompresor MCH5 CNG z myślą o użytkownikach indywidualnych, którzy nie koniecznie muszą posiadać wysoką wiedzę techniczną z zakresu urządzeń CNG. Dlatego obsługa kompresora jest niezwykle intuicyjna i prosta. Dodatkowo urządzenie odpowiednio wyciszono, dzięki czemu zainstalowane nawet blisko domu lub przedsiębiorstwa nie emituje zbyt wiele hałasu. Kolejnym atutem dla użytku domowego lub w małej firmie jest niska wydajność urządzenia, która nie pociąga za sobą konieczności uzyskania dodatkowego przydziału przesyłu gazu ziemnego oraz dodatkowych pozwoleń. Urządzenie wystarczy podłączyć do sieci, by cieszyć się bezproblemowym tankowaniem naszego auta.

Bezkonkurencyjnie niskie koszty zakupu i eksploatacji oraz tani serwis

Jednak największym atutem urządzenia są niskie koszty zakupu oraz późniejszej eksploatacji. Za kompresor Coltri MCH 5 CNG w podstawowej wersji (jedna końcówka tankowania NGV-1) przyjdzie zapłacić rozsądną cenę PLN. Opcjonalnie urządzenie można wyposażyć w drugą końcówkę tankowania, zadaszenie lub magazyn gazu, który pozwoli dodatkowo skrócić czas tankowania pojazdu.
W przypadku kosztów tankowania do standardowej ceny 1m3 gazu ziemnego sieciowego (zależnego od dostawcy gazu ziemnego oraz taryfy), należy doliczyć 12 groszy za energię elektryczną oraz maksymalnie 25 groszy za konserwację oraz materiały eksploatacyjne. Dzięki temu amortyzacja urządzenia następuje już po przepracowaniu 1.500 motogodzin.
Należy również wskazać na małą awaryjność kompresorów Coltri MCH5 CNG. Jedno z takich urządzeń, systematycznie tankujące, bezawaryjnie i bezproblemowo przepracowało już 7.000 motogodzin. Na kompresor standardowo udzielana jest roczna gwarancja (z ograniczeniem do 1.000 przepracowanych motogodzin). Konserwację oraz naprawy serwisowe urządzeń marki Coltri zapewnia firma ASF z Łodzi.

Dane katalogowe urządzenia:

KOMPRESOR MCH 5/ ET LUB EM CNG

Parametry techniczne:

 • ciśnienie napełniania: 200/250 bar
 • silnik elektryczny EM jednofazowy lub ET trójfazowy 3 kW (Aten strefa 2)
 • wymiary: wys. 105 cm, dł. 70 cm, szer. 67 cm
 • waga: 160 kg
 • głośność: 65 dB z 1 m
 • 3 stopnie sprężania

Standardowe wyposażenie:

 • filtr wstępny i końcowy
 • zawory bezpieczeństwa
 • automatyczny wyłącznik ciśnieniowy
 • manometr ciśnienia napełniania
 • oddzielny panel elektryczny z licznikiem motogodzin
 • przewód napełniający: 5 mb. z końcówką NGV1
 • ciśnienie zasilania gazu min/max: 17–200 Mbar
 • przewód zasilający o średnicy ¾ cala
 • instrukcja w języku polskim

PEŁNA OFERTA KOMPRESORÓW CNG COLTRI I STACJI CNG ASPRO
PROFESJONALNY SERWIS CNG Coltri i ASPRO

ZADZWOŃ +48 609 407 470
http://www.asf.net.pl