Trellchem-Light-TR-1
 
Trellchem-Light-TR-2
 
Trellchem-Light-TR-3

Trellchem®Light typ TR

Zapewnia ochronę przed niebezpiecznymi środkami chemicznymi w formie płynnej, gazowej, stałej i przed oparami. Szczególnie dobrą ochronę zapewnia przed kwasami i związkami zasadowymi. Przystosowany do noszenia aparatu oddechowego na ubraniu. Ubranie Trellchem®Light typ TR jest certyfikowane na zgodność z europejskim standardem EN 943-1

MATERIAŁ, Z KTÓREGO WYKONANO UBRANIE
Materiał, z którego wykonano ubranie Trellchem®Light to silna i elastyczna tkanina poliamidowa, dwustronnie pokryta tworzywem PVC. Dzięki takiej konstrukcji materiał jest miękki i trwały oraz charakteryzuje się dobrą odpornością na szeroką gamę powszechnie występujących w przemyśle związków chemicznych.
Materiał posiada właściwości antystatyczne i jest zgodny z normą EN 1149-5.

KOLOR
Pomarańczowy

STANDARDY
EN 943-1
EN 14126 (czynniki zakaźne)
EN 1149-5 (antystatyczny materiał ubrania)
SOLAS

BUDOWA UBRANIA
Niehermetyczne, z uszczelnieniem wokół twarzy, z zamkiem z tyłu (TR), aparat oddechowy noszony jest na ubraniu.

USZCZELNIENIE WOKÓŁ TWARZY
Kaptur wykończony jest gumową uszczelką, której zadaniem jest zapewnienie szczelności w układzie z maską pełnotwarzową aparatu oddechowego. Anatomiczna forma uszczelki zapewnienia użytkownikowi bezpieczeństwo i komfort w trakcie pracy. Opcjonalnie, ubranie może być wyposażone w maskę pełnotwarzową wlepioną w kaptur.

ZAMEK
Gazoszczelny zamek PVC, umiejscowiony jest z tyłu ubrania i biegnie w poprzek pleców, od ramienia do ramienia. Zamek osłania specjalna patka chroniąca przez zachlapaniem, zabezpieczona taśmą Velcro.

WENTYLACJA
Z przodu ubrania znajduje się zawór nadmiarowy, umożliwiający wentylację nadmiaru powietrza z ubrania. Zawór ochrania specjalna kieszeń.

RĘKAWICE I ICH MOCOWANIE
Ubranie wyposażone jest w Neoprenowe rękawice Ansell Scorpio® # 08-354 z wewnętrzną, bawełnianą podszewką i chropowatą powierzchnią zapewniająca dobry uchwyt na mokro. Dostępna są również inne opcje rękawic. Rękawice mocowane są do ubrania przy pomocy systemu pierścieni Trellchem® Bayonet, który umożliwia łatwą i szybką wymianę rękawic.

WZMOCNIENIA
Jako opcja, ubranie może być wyposażone w dodatkowe, zgrzewane wzmocnienia na łokciach i kolanach.

SZWY
Szwy podwójne, zgrzewane.