Kompresory/Sprężarki CNG, Boostery

Carlo i Giuseppe Coltri, od których nazwiska wzięła nazwę firma (Aerotecnica Coltri) rozpoczęli produkcję sprężarek pod koniec lat 60. Obecnie Aerotecnica Coltri Spa jest jedną z najważniejszych firm na świecie zajmujących się projektowaniem i budową wysokociśnieniowych sprężarek do powietrza, gazów technicznych i metanu.

Początkowo były to sprężarki wysokociśnieniowe do napełniania butli nurkowych. Następny etap to sprężarki wysokociśnieniowe do napełniania butli powietrznych powszechnie stosowanych w strażach pożarnych.

Kolejny ważny krok to produkcja kompresorów do napełniania butli gazem ziemnym stosowanych w pojazdach CNG. Wraz ze wzrostem popularności pojazdów na gaz ziemny kompresory CNG zajmują coraz ważniejszą pozycję w produkcji firmy Aerotecnica Coltri.

ASF współpracuje z Aerotecnica Coltri od wielu lat. Zaczynaliśmy od kompresorów powietrznych. Pierwszy model sprężarki do gazu ziemnego zobaczyliśmy w fabryce i to zainspirowało nas do rozpoczęcia ambitnego projektu, jakim było i jest wprowadzenie alternatywnego, ekonomicznego i ekologicznego paliwa, jakim jest CNG na rynek Polski.

Posiadamy w ofercie kompresory o różnej wydajności, co umożliwia prawidłowe dobranie wydajności kompresora do potrzeb użytkownika. Dodatkowo oferujemy boostery dla użytkowników, którzy dysponują gazem o średnim ciśnieniu 6 bar.