Urządzenia suszące

Ubrania gazoszczelne wymagają prawidłowego wyczyszczenia i wysuszenia praktycznie po każdorazowym użyciu. Ponadto, sprzęt użyty w pracy lub podczas akcji ratowniczej mógł zostać narażony na działanie różnych zanieczyszczeń chemicznych. Zanim zostaną ponownie użyte, powinny zostać poddane procesowi dekontaminacji, czyszczenia i suszenia.

Niezbędność urządzeń suszących w warsztatach zajmujących się sprzętem i odzieżą ochronną jest oczywista. Czasy suszenia „na kaloryferze” odchodzą, a w wielu warsztatach już należą do przeszłości. Odzież ochronna narażona jest na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych – deszcz, śnieg, zamarzająca mżawka, woda, piana używana w akcjach gaśniczych. Dbałość o higienę wymaga starannego wyczyszczenia i dokładnego wysuszenia sprzętu oraz odzieży przy pomocy szaf suszących czy paneli do suszenia. Stosowanie właściwych procesów suszenia przy użyciu profesjonalnego sprzętu umożliwia zachowanie właściwości sprzętu i odzieży oraz znacznie wydłuża ich czas użytkowania.

Przedstawiamy Państwu różne rozwiązania w zakresie suszenia masek, aparatów powietrznych, butów, rękawic, kapturów, ubrań i kombinezonów strażackich oraz ubrań ochrony chemicznej i gazoszczelnych. Proponujemy również szafę suszącą z opcją ozonowania ubrań. Ozon niszczy wirusy, bakterie i mikroorganizmy.