Rękawice i buty ochronne

Ważnym dopełnieniem ubrania ochronnego strażaka są rękawice i buty. Dłonie i stopy są najbardziej narażone na zagrożenia wynikające z przebywania w strefie zanieczyszczonej lub skażonej i powinny być chronione w takim samym stopniu lub nawet wyższym od tego jaki zapewnia samo ubranie. W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroką ofertę rękawic ochrony chemicznej wykonanych z tworzywa viton/butyl, butyl, oraz szeroką gamę rękawic nitrylowych, wielokrotnego użytku w różnych kombinacjach.

Rękawice chemiczne, które Państwu prezentujemy to nitrylowe Rękawice SOLVEX. Zapewniają one ochronę przed chemikaliami oraz cieczami. Stosowane są w celu zabezpieczenia przed ryzykiem kategorii III. Nadają się do wielokrotnego użycia, charakteryzują się bardzo wysoką ochroną przed obtarciami. Rękawice ta zapewniają użytkownikowi wysoki komfort podczas noszenia.

To samo odnosi się do ochroni dłoni w trakcie prac z urządzaniami mechanicznymi i pneumatycznymi – piły, nożyce i podobne urządzenia używane podczas katastrof i wypadków gdzie konieczne są rękawice techniczne wysokiej klasy. Przedstawiamy 3 rodzaje strażackich rękawic technicznych:

  • Rękawice EDGE
  • Rękawice RINGERS R-065
  • Rękawice RINGER R-068

Drugim bardzo ważnym aspektem jest obuwie. Prezentujemy Państwu buty HAZMAX. Antystatyczne buty ochrony chemicznej HAZMAX:
z zintegrowanym, stalowym podnoskiem,
wulkanizowaną, gumową podeszwą,
z dużą odpornością na poślizg,
są odporne na związki ropopochodne.

Rękawice techniczne

Strażackie rękawice techniczne chronią dłoń w trakcie prac z urządzaniami mechanicznymi i pneumatycznymi takimi jak: piły, nożyce i podobne urządzenia używane podczas katastrof i wypadków, gdzie konieczne jest ochrona dłoni ratownika wysokiej klasy rękawicą techniczną. Przedstawiamy 3 rodzaje strażackich rękawic technicznych:

  • Rękawice EDGE,
  • Rękawice RINGERS R-065,
  • Rękawice RINGER R-068.

Powyższe rękawice świetnie nadają się do pracy przy, których występuje ryzyko przecięcia lub zmiażdżenia.