Łączność podhełmowa CeoTronics

Najlepsze rozwiązanie dla służb mundurowych z zakresu łączności.

Zestaw montowany pod hełm kask zapewnia możliwość prowadzenia jakościowej korespondencji bez względu na warunki prowadzonych działań.

Kompatybilny z popularnymi radiotelefonami Motorola, Hytera, Kenwood.

CT MULTICOM

Mikrofonogłośnik z dodatkowymi klawiszami funkcyjnymi oraz dwoma przyciskami PTT umieszczonymi na przodzie i boku obudowy. Dodatkowo do Multicom można podłączyć zestaw podhełmowy lub zewnętrzny zestaw słuchawkowy.

Multicom standardowo jest wyposażony w duży, obrotowy klips mocujący np. do ubrania.

Kolejną cechą jest odporność na wysokie temperatury, co jest bardzo ważne podczas użytkowania przez strażaków.

W przypadku użytkowania z zestawem podhełmowym odbiór i nadawanie korespondencji odbywa się na zewnętrznym zestawie tj. Skullmike, natomiast PTT bezzmiennie pełni swoją funkcję.

SKULLMIKE

Zestaw łączności Skullmike CT jest przeznaczony do zamocowania pod hełmem, kaskiem. Jest to elastyczny pałąk z zamontowanym głośnikiem i mikrofonem kostnym. Można go zamontować po lewej lub po prawej stronie.

Główną zaletą mikrofonu kostnego jest zbieranie wibracji bezpośrednio z kości czaszki i wyeliminowanie zakłóceń i zewnętrznych dźwięków np. silnika pilarki, szumu powietrza podczas oddychania w masce, głośnego otoczenia itp.

Wbudowany głośnik znajduje się blisko ucha co przekłada się na doskonałą jakość odbioru komunikatów radiowych.

Skullmike jest kompatybilny z mikrofonogłośnikiem CT Multicom, do którego jest przyłączany za pomocą spiralnego kabla zakończonego dużą wtyczką jack.

+ Zestaw łączności podhełmowej CeoTronics składa się z trzech głównych elementów:
• Adaptera do radiotelefonu – CT Radio adapter
• Mikrofonogłośnika – CT MultiCom
• Miktofonu kostnego z głośnikiem – CT SkullMike

Całość tworzy gotowy zestaw przystosowany do użytku podhełmowego.

✔ Główną zaletą rozwiązania łączności podhełmowej CeoTronics to wszechstronność zastosowania. Zestaw można wykorzystać podczas każdej akcji ratowniczej, gaśniczej, czy poszukiwawczej. Doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba utrzymania jakościowej korespondencji pomiędzy ratownikami. Dzięki swoim właściwościom nadaje się do użytku w ciężkich warunkach i nieprzyjaznym środowisku.

Skullmike można zamocować do każdego hełmu strażackiego i kasku bez użycia narzędzi. Gotowy do pracy zestaw nie obniża komfortu pracy.

✔ Zastosowanie przemyślanego rozwiązania przewiduje stały dostęp do korespondencji radiowej. Po zdjęciu hełmu i wypięciu Skullmike, łączność ciągle zostaje zachowana za pomocą Multicom. To bardzo ważne w sytuacji, w której użytkownik znajdzie się w potrzebie zdjęcia hełmu lub kasku. Sam Multicom można wypiąć z adaptera zamontowanego na stałe w radiotelefonie, bez użycia jakichkolwiek narzędzi.