Płachta izolująca

Przeznaczona do pożarów pojazdów i izolowania innych środowisk pożarowych. Służy do ograniczania procesu spalania i ochrony przed płomieniem.

W zestawie z niepalnym pokrowcem.
Przeznaczona do wielokrotnego użycia.

Przeznaczona do pożarów pojazdów i izolowania innych środowisk pożarowych.

Profesjonalna płachta izolacyjna przeznaczona do zastosowania podczas pożarów pojazdów spalinowych i elektrycznych oraz jako element konstrukcyjny ściany przeciwogniowej. Izoluje płomienie i gazy pożarowe. Doskonale ogranicza procesy spalania, dymienia i parowania.

Płachta o wymiarach 6x8m pozwala na pokrycie pojazdu typu SUV i może być stosowana do gaszenia poprzez odcięcie dostępu tlenu do pożaru samochodu spalinowego lub izolacji pożaru w przypadku samochodów elektrycznych. Płachta może zostać wykorzystana wielokrotnie do zużycia technicznego. Można ją stosować do wszystkich grup pożarów i w każdych warunkach.

Nie tylko pożary pojazdów.

Płachta nadaje się do zastosowania do szeroko pojętego zabezpieczenia przed ogniem i do izolacji termicznej. Dzięki zamocowanym trokom płachtę można wykorzystać do zbudowania ściany przeciwogniowej. Doskonale sprawdza się podczas prowadzenia obrony obiektów przed ogniem i promieniowaniem cieplnym – doskonale absorbuje ciepło bez utraty właściwości izolacyjnych.

Przemyślana i prosta konstrukcja. Połać jest zszyta z pasów tkaniny do uzyskania odpowiedniej szerokości. Odznaczające się pasy tkaniny pozwalają na prawidłowe pozycjonowanie płachty względem obiektów np. pojazdu, kontenera, konstrukcji. Brzegi zamknięte, na rogach uszy ze sznura niepalnego.

Specjalny pokrowiec.

Płachta umieszczona w dedykowanym pokrowcu wykonanym z tkaniny szklanej pokrytej powłoką poliuratanowo-aluminiową o podobnej wytrzymałości jak płachta. Sam pokrowiec może służyć do ewakuacji mienia małogabarytowego ze strefy objętej pożarem np. dokumentów, elektroniki, przedmiotów sakralnych, itp.

Parametry techniczne:

• Wymiary płachty: 6x8m; 48m2
• Wymiary transportowe: 60 x 40 x 20 cm
• Materiał: Tkanina ECST 560-120 – wykorzystywana do produkcji certyfikowanych koców gaśniczych posiadających Dopuszczenie CNBOP 4238/2021, gramatura 560 g/m2
• Temperatura pracy płachty +1200oC dotyczy płachty, szwów i pokrowca
• Waga z pokrowcem ok. 30 kg
• Główne zastosowanie: pożary pojazdów, żagle i ściany przeciwogniowe

Karta katalogowa

Przykładowe zastosowanie: