Szafy do suszenia masek pełnotwarzowych.

Nowoczesne w kształcie urządzenia suszące M18, M45 i M45B są w pełni automatyczne i bardzo łatwe w obsłudze. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologii suszarki same decydują kiedy maski są suche i w tym momencie automatycznie wyłączają urządzenie.

Możliwe jest również stosowanie cykli suszenia w oparciu o interwały czasowe (krótsze i dłuższe z możliwością ustawienia czasu od 1 minuty do 100 godzin). Ponieważ wysoka temperatura niszczy maski, w suszarkach z serii M zastosowano technologię stosującą niską temperaturę i silny przepływ powietrza.

Suszarki firmy Harstra to urządzenia energooszczędne i w porównaniu do innych modeli pracujących w oparciu o przepływ powietrza, oszczędzają około 80% energii w stosunku do 100 % przepływu. Zasada działania suszarki M18 jest następująca: ogrzane powietrze krąży w suszarce a wilgotne odprowadzane jest górą. Powietrze nie musi opuszczać suszarki ponieważ jego czystość zapewniają wewnętrzne filtry.

Zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne ściany suszarki wykonane są ze stali Metalco (stal termo – galwaniczna). Farba zewnętrzna (RAL  9016) jest odporna na zadrapania i dodatkowo pokryta warstwą proszku o właściwościach elektrostatycznych.  Ostatnią fazę obróbki stanowi wypalanie w piecu, które powoduje topienie się proszku na powierzchni z  galwanizowanej stali. Pomiędzy wewnętrznymi a zewnętrznymi ściankami suszarki znajduje się warstwa izolacji termicznej. Dodatkowa zaleta to bardzo cicha praca suszarki. Modele z serii M wyposażone są w 2 lub 5 koszy z nierdzewnej stali.

Model 45 B wyposażony jest w 2 kosze oraz 2 drążki z hakami przeznaczone do wieszania na nich i suszenia aparatów oddechowych. W dolnej części suszarek umiejscowione są tace z nierdzewnej stali zatrzymujące kapiącą z suszonego sprzętu wodę. Drzwi uszczelnione są taśmą magnetyczną, która dodatkowo zapewnia dźwiękoszczelność szafy. Zewnętrzna strona drzwi wykonana jest ze stali nierdzewnej. Wyjątkowo dobrą  stabilność osiągnięto dzięki czterem podkładkom umieszczonym pod nóżkami.

Suszarki mają możliwość pracy w cyklach:

  •  automatycznym,
  •  czasowym, ręcznie ustawianym.