Respirex GTL

Ubranie chemiczne Respirex GTL to ubranie gazoszczelne typu „limited use”- gotowe do użycia do pierwszego skażenia. Jest to hermetyczny lekki kombinezon typu 1A-ET- wersja do użytkowania z aparatem noszonym pod ubraniem.

Wysokie parametry przenikania licznych związków chemicznych. To ubranie ochronne przeznaczone jest do ochrony ratowników i pracowników służb ratowniczych przed działaniem toksycznych gazów korozyjnych, ciekłych i stałych substancji chemicznych. Okres przechowywania wynosi 10 lat (bezobsługowy 7 lat).
Nowa koncepcja w dziedzinie ubrań gazoszczelnych. Jest to ubranie lekkie zapewniające wysoką ochronę przed licznymi związkami chemicznymi.
Ubranie nie jest przeznaczone do dekontaminacji, jednakże jego cena jest zdecydowanie niższa, niż cena ubrań gazoszczelnych wielokrotnego użytku. Znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie ubranie musi być na wyposażeniu ze względu na obecność niebezpiecznych związków chemicznych i możliwość wystąpienia awarii, której usunięcie będzie wymagało interwencji w ubraniu gazoszczelnym. Czyli tam, gdzie ubranie nie jest wymagane do pracy, a jedynie stanowi zabezpieczenie. Unika się w ten sposób konieczności corocznej kontroli szczelności ubrania, a w razie skażenia tzw. skażenia wtórnego kłopotów związanych z właściwym przeprowadzeniem dekontaminacji.
Drugie ważne zastosowanie tego ubrania to służby, które mogą spotkać się z bardzo agresywnymi i nierozpoznanymi substancjami chemicznymi. Tak na przykład było w przypadku skażenia substancją „nowiczok”, bardzo niebezpieczną bronią chemiczną. Po skażeniu ubranie jest utylizowane, ubranie jest lekkie – komfort pracy jest znacznie większy niż praca w ubraniu gazoszczelnym ciężkim.

Kombinezon jest kompatybilny z programem Permasure® służącym do modelowania toksyczności i obliczania bezpiecznego czasu pracy z daną substancją na podstawie warunków rzeczywistych.

  • Ubranie typu hermetycznego, przystosowane do pracy w aparacie oddechowym noszonym pod ubraniem,
  • Kombinezon wykonany z materiału Chemprotex™400. Barierowy, nietkany materiał o wysokich parametrach, lekki, w kolorze żółtym,
  • Kombinezon wyposażony jest w trwały i wytrzymały zamek o długości 122 cm, umieszczony po prawej stronie kombinezonu, zabezpieczony patką zamykaną na taśmę Velcro,
  • Wewnątrz ubrania umieszczony jest pas umożliwiający regulację ubrania i dopasowanie do postury użytkownika,
  • Krój rękawów (nietoperz) zapewnia użytkownikowi optimum komfortu,
  • Wielowarstwowy, elastyczny, zabezpieczony przed parowaniem wizjer zapewnia przejrzyste pole widzenia bez zniekształceń,
  • Do rękawów ubrania przymocowane są (zgrzewane na gorąco) chemoodporne rękawice Kemblok™ osłonięte elastycznym, przedłużonym mankietem zabezpieczającym przed przeniknięciem rozbryzgów do rękawic zewnętrznych, neoprenowych, dostarczonych wraz z ubraniem rękawic,
  • Kombinezon wyposażony w zintegrowane skarpety zabezpieczone zewnętrznymi osłonami chroniącymi przed rozbryzgami,
  • Kombinezon należy doposażyć w odpowiednie buty – proponujemy buty „Hazmax”. Buty o wyjątkowo wysokich parametrach. Odporne również na działanie związków ropopochodnych.

CERTYFIKATY
TYP 1A EN943-2(ET) Materiał testowany na 15 związków chemicznych wymienionych w EN943-2:2002(ET)
FINABEL 0.7.C Chemiczne środki bojowe
EN14126:2003 Ubranie chroniące przed czynnikami zakaźnymi

Więcej informacji o kombinezonie gazoszczelnym w załączonej karcie katalogowej.